חמישה צמחים להעניק מתנה | או: הקץ לפרחים שנובלים

ריכזנו לכם את חמשת הצמחים המושלמים שתוכלו להעניק לאהובים שלכם. זהו! הקץ לזרי פרחים, תעניקו להם מתנה שתצמח ותלווה אותם שנים רבות. 
אנטוריום שחור - צמח וינטאג'י שחזר אלינו ובגדול. אתם בטוח מכירים אותו עם הפרח האדום הבוהק שלו בצורת לב אך אפשר למצוא אותו עם פריחות שונות ומגוונות. אצלנו תמצאו אותו בגרסה הכי מיוחדת שכוללת - פרח שחור ומהפנט. 
האנטריום הוא צמח חזק ועמיד ולכן לא דורש הרבה תחזוקה. מרשים ומתאים לבית ולמשרד. בתנאי אור מתאימים הוא יפרח כמעט כל השנה.
קלתאה מקוויאנה - משתייכת למשפחת הקלתאות שכוללת כמה מהצמחים הטרופיים היפים והמרהיבים בעולם. נכון, מדובר על צמח קצת מפונק אבל אם תספקו לו את התנאים הנכונים אפילו "רוצחי הצמחים" הגדולים ביותר יוכלו לגדל אותו בהצלחה. מבין משפחת הקלתאות המקויאנה היא מהפחות מפונקות ולכן נמליץ להעניק אותה כמתנה למגדל הקלתאות המתחיל :)
מונסטרה נאה - מונסטרה היא כנראה הצמח עם העלים הדרמטיים ומלאי העוצמה הגדולים ביותר בטבע. המונסטרה הינה צמח מטפס, בעלת עלים מחוררים וגדולים שמזכירים גבינה שוויצרית ומכאן כמובן היא מקבלת גם את השם - swiss cheese plant. צמח המונסטרה ידוע בתור צמח שמאוד קל לגדל בבית משום שהוא אינו זקוק להרבה אור ומים על מנת לשגשג. עובדה מגניבה נוספת שיהיה לכף כיף לדעת היא שאם תספקו לה את התנאים המתאימים היא גם תדאג לכם לפרי יפייפה שניתן לאכול (השמועה אומרת שהוא טעים מאוד).
מרנטה - משפחת המרנטות זו משפחה של צמחים יפייפים בעלי עלים ציורים ויחודיים. צמח נשפך בעל עלים ציורים ויחודיים. דומה מאוד למשפחת הקלתאות אך הרבה פחות מפונק. כינוי נוסף שיש למרנטה הוא "צמח התפילה"(Prayer Plant), המרנטות קיבלו את הכינוי הזה בגלל תזוזת העלים המיוחדת שלהם. כדי למקסם את אספקת האור לצמח, בשעות היום העלים של המרנטה יהיו פרוסים לרווחה ובשעות הערב העלים יתרוממו כלפי מעלה וילכו לישון. 
בגוניה מקולטה - שייכת למשפחה מגוונת ומאוד ססגונית. תוכלו למצוא בה בין השאר בגוניה סולי מוטטה, בגוניה סופי ססיל או בגוניה רקס שאנחנו מניחים שאתם בטח כבר מכירים. למרות השם המפחיד שהבגוניות קיבלו ככאלה שמאוד מפונקות וקשות לגידול, המקולטה סופר קלה לגידול ויכולה להתאים גם למגדלים בתחילת דרכם. חשוב להעניק לה פינה מוארת ללא שמש ישירה ומבחינת השקיה חשוב לשים לב כי השקייה נכונה היא המפתח לגידול בגוניות בהצלחה - צריך לאפשר לאדמה להתייבש בין ההשקיות, אך לא עד יובש מוחלט, כלומר לשמור על האדמה די לחה אבל לא ספוגה.