בת שבע 1 על 1

Waxplant, Waxvine, Waxflower Hoya

קרויה גם צמח השעווה או צמח החרסינה. עלי הבת-שבע בשרניים ומבריקים וענפיו גמישים ועדינים. פריחת הבת-שבע היא החלק הכי כיפי ומשמח בצמח! מדובר על פריחה צבעונית, סופר מיוחדת עם ריח מתוק ועדין. אם אתם רוצים שהצמח יגיע לפריחה הוא חייב לקבל הרבה מאוד אור, ללא עוצמת אור גבוהה לא תצליחו להנות מהפריחה המדהימה שלה. הבת שבע לא מפונקת בכלל, מאוד נוחה וקלה לגידול.

אור:
זה יהיה פספוס אם היא לא תקבל את עוצמת האור לה היא זקוקה, הפריחה שלה היא בלתי נשכחת והיא תצא לפועל רק אם היא תקבל את עוצמת אור גבוהה (ללא שמש ישירה).

השקייה:
חשוב לתת לאדמה להתייבש בין סבבי ההשקייה. השקייה מרובה תגרום לריקבון מערכת השורשים אז נא לשים לב.
לחות:
הבת שבע תשמח לחיות באזורים עם לחות גבוהה, זה גם יכול לעזור לה לגדול ולצמוח מהר יותר. בגלל שהיא פחות אוהבת שמשפריצים מים על העלים שלה, אפשר לתת לה לחות ע"י מכשיר אדים או הנחת קערת מים בקרבת מקום.
טיפ HOYA:
כשהבת שבע שלכם שמחה ומרוצה מהמקום שנתתם לה, תשתדלו שהוא יהיה מקום הקבע שלה ואל תזיזו אותה ממקום למקום. היא לא כ"כ אוהבת שינויים ולוקח לה הרבה זמן להסתגל למקום חדש.
דישון:
אנחנו ממליצים בחודשי האביב, הקיץ והסתיו.
רבייה והשרשה:
ניתן לייחר במים, מומלץ להתחיל עם ייחור יחסית צעיר. חיתכו חתך נקי ואחיד ושימו בכוס עם מים. תדאגו להחליף מים כל כמה ימים. לאחר מספר שבועת אתם כבר אמורים לראות את השורשים מבצבצים. לאחר שהשורשים התבססו והגיעו לאורך של כמה סנטימטרים טובים תשתלו אותו בכלי חדש ותדאגו להשקות באופן קבוע בשבועות הראשונים עד שיתחזקו ויתבססו. מזל טוב! בת שבע חדשה הצטרפה למשפחה.
טמפרטורה:
טמפרטורה מומלצת 18-35c.